PIELĘGNACJA

Skóra to bez wątpienia najlepszy materiał do produkcji obuwia, przystosowuje się do kształtu stopy oraz pozwala jej oddychać. Aby obuwie skórzane zachowało jednak swoje właściwości przez długi czas i wciąż cieszyło się pięknym wyglądem, należy o nie odpowiednio dbać.

W przypadku powierzchownych zabrudzeń, kiedy chcemy oczyścić obuwie z kurzu i pyłu, należy przetrzeć je delikatnie nawilżoną szmatką. W przypadku skóry zamszowej lub z włosiem, można posłużyć się również szczotką do czyszczenia obuwia z miękkim włosiem, pamiętając aby zawsze szczotkować delikatnie i zgodnie z kierunkiem ułożenia włosia.

Należy zachować ostrożność przy noszeniu obuwia zamszowego oraz obuwia ze skórzaną podeszwą podczas opadów. Obuwie zamszowe można wówczas zabezpieczyć stosując wodoodporny impregnat.

Jeżeli obuwie zamoknie należy pozostawić je do wyschnięcia w temperaturze pokojowej, po jakimś czasie delikatnie przecierając je suchą szmatką, aby powróciło do swojego naturalnego koloru. W tym czasie w obuwie powinno być włożone prawidło, lub powinno być ono wypchane papierem, aby zapobiec zagięciu się skóry.

Zalecamy unikać przechowywania obuwia w miejscach narażonych na wilgoć, nadmierne światło lub zbyt wysoką temperaturę.

Zapisz